Medienos granulių gamybos technologija

 Medienos granulių kokybė reguliuojama bendrai nustatytais kokybės atitikties standartais. Tokioms granulėms gaminti naudojamos tik švarios drožlės, gautos stalių dirbtuvėse arba gateriuose. Drožlės visų pirma turi būti sausos. Drožlės negali turėti smėlio, abrazyvinių dalelių ir jokių cheminių priemaišų. Kokybiškai pagamintos granulės turi būti mechaniškai patvarios (netrupėti),  be drožlių nuobirų ir svetimkūnių.

Medienos granuliu gamybos procesas

Medienos granulių gamyboje dažnai naudojama žemės ūkyje paplitusi žolės miltų granulių gamybos technologija. Supaprastintas granulių gamybos procesas atrodo taip:

  • žaliavos (drožlių, medžio atraižų, žievių ir t. t.) pristatymas ir laikymas
  • žaliavos džiovinimas (santykinė drėgmė nuo 12 iki 14 %)
  • žaliavos susmulkinimas iki granuliavimo kondicijos (medienos dalelių matmenys 1–3 mm)
  • medžio masės presavimas (beriama masė presuojama į granules santykiu 7:1)
  • supresuotų granulių aušinimas
  • nuobirų atsijojimas nuo granulių ir pagamintos produkcijos fasavimas
  • laikymas bei tiekimas vartotojams

Visi prekyboje esantys granulių presai iš esmės sukonstruoti pašarinėms granulėms gaminti. Kad pramoniniu būdu būtų galima gaminti medienos kuro granules, atsižvelgiant į ekonomiją vertėtų įrengti tokį granulių presą, kurio produkcijos galia – ne mažiau kaip 1 tona per valandą. Perdarant  pašarinių granulių presą medienos granulėms gaminti reikia atsižvelgti į tai, kad nurodytas preso našumas sumažės apytikriai perpus, nes medienos granuliavimas yra daug sunkesnis procesas. Tokiame procese reikia naudoti specialiai pagamintą matricą, atsparesnius dėvėjimuisi presavimo volus ir tam tikroje geometrinėje formoje padarytas granulių perpresavimo skyles. Jeigu granulių preso galia yra 3 tonų pašarinių granulių per valandą, aprūpintas medienai granuliuoti reikalinga matrica ir volais toks presas per valandą pagamins tik 1,5–1,8 tonos medienos granulių.